BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

“Dua të di të vërtetën”/ Vajza 12-vjeçare u gjet e pajetë pranë banesës, babai ngre pyetjen tronditëse

“Dua të di të vërtetën”/ Vajza 12-vjeçare

“Dua të di të vërtetën: nëse është një lojë që përfundoi keq apo nëse njerëz të tjerë kanë ardhur këtu që ata lënduan fëmijën tim”, ka deklaruar babai i 12-vjeçares së pajetë të premten e kaluar në kopshtin e banesës së saj në zonën Conegliano.

Prokuroria e Trevisos urdhëroi nisjen e hetimeve për vdekjen e të miturës shqiptare, por në dosje ende nuk është ngritur asnjë hipotezë, ajo e vrasjes apo e vetëvrasjes.

I ati i 12-vjeçares u shpreh: “Nuk mendoj se është bullizëm, ajo ishte e lumtur dhe nuk ka pasur telefon. Unë nuk akuzoj askënd: dua të vërtetën ”.

Tragjedia ndodhi pasditen e së premtes, më 16 shtator, në kopshtin e shtëpisë në Conegliano, qyteza ku ishte shpërngulur pak muaj më parë vajza 12-vjeçare me familjen e saj shqiptare.

Dhe më 12 shtator, vetëm katër ditë para ngjarjes tragjike, ajo kishte nisur shkollën në një qytet në zonën e Coneglianese. Ajo kishte shkuar nga Shqipëria në Itali disa muaj më parë.

Çfarë ndodhi

Pasditen e së premtes vajza ishte në shtëpi me familjarët e saj. Ajo doli në kopsht për të luajtur me vëllain e saj të vogël dhe një mik tjetër.

Trupi i saj u gjet i pajetë pranë një peme. Dyshimet më të forta janë se 12-vjeçarja mund të ketë vrarë veten, për shkak se ka kaluar depresion të rëndë pas shpërnguljes nga Shqipëria.

Vajza nuk fliste italisht, një arsye tjetër që mund të ketë rritur këtë ndjenjë izolimi. As fillimi i shkollës dhe as njohja me miqtë e rinj s’kanë mundur t’ja largojnë këtë.

Hetimet do të hedhin dritë mbi misterin rreth ngjarjes së tmerrshme.

Më të lexuarat