BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

"E kam vizituar tre herë", dënoi 3 shqiptarët, flet gjykatësi anglez: Shqipëria e di që ka problemet e veta, por nuk e kuptoj pse vini këtu

"E kam vizituar tre herë", dënoi 3 shqiptarët, flet

Disa shqiptarë janë dënuar me burg nga drejtësia britanike pasi akuzohen për shit-blerje të lëndës narkotike kokainë në territorin e Mbretërisë së Bashkuar. Bëhet fjalë për Erijon Melanin, 24-vjeç, Emiljan Gjergji, 26-vjeç, dhe Martin Ndrecajn, 24 vjeç.

Gjyqtari i përbashkët i 3 rasteve, i quajtur Ian Lawrie KC, në Gjykatën e Gloucester Crown gjatë gjykimit të këtyre çështjeve është shprehur i habitur se si shqiptarët lënë një vend aq të bukur dhe me plot mundësi si Shqipëria për të shitur drogë në Britani.

"Kam qenë në vendin tuaj tre herë në 40 vitet e fundit. Është një vend shumë i bukur. E di që ka problemet e veta. Është një vend mahnitës me njerëz mahnitës dhe ushqimi ishte i mirë  kështu që pse doni të vini këtu nuk e kuptoj”, është shprehur ai.

Melani akuzohet se ka kryer veprimtarinë kriminale në Cheltenham. Ai u ndalua nga policia britanike teksa drejtonte një automjet tip “Vauxhall Insignia” pasi hodhi nga dritarja një çorape të zezë, e cila rezultoi të kishte në brenda 14.2 gramë kokainë me një vlerë prej 1,120 £. 24-vjeçari u deklarua fajtor dhe u dënua në total me 26 muaj burg si i akuzuar trafikim të lëndës narkotike kokainë në Cheltenham dhe përvetësim/përdorim/posedim të pasurisë të ngirutr nga të ardhurat krimianle. Pasi të kryejë gjysmën e dënimit të tij, ai do të deportohet në Shqipëri.

Në të njëjtën ditë me të njëjtin gjyqtar, u shfaqën para togave të zeza edhe shqiptarët Gjergji, i cili jetonte në Walthamstoë, Londër, dhe Martin Ndreca, 24 vjeç. Gjergji u deklarua fajtor për posedimin e kokainës me qëllim shitjen e saj dhe u dënua me 20 muaj burg. Gjithashtu dhe ai do të depërtohet në Shqipëri pasi të kryejë gjysmën e dënimit në burgjet britanike.

Ndërsa Ndreca u deklarua fajtor për furnizimin me kokainë në Gloucestershire midis 18 korrikut 2022 dhe 11 korrikut 2023, pasi pranoi krimin. Ndreca u la në paraburgim në pritje të seancës së ardhshme gjyqësore, ku do të jepet vendimi për të. Ai ka mohuar të ketë patur një rol drejtues në këtë veprimtari kriminale, pasi dyshohet se ishte pjesë e një bande.