BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

“E kuptova ku donte të dilte”/ Ish prokurori i krimeve të rënda zbulon detaje të pathëna nga takimi me gazetarin italian: Ja pse nuk u publikua pjesa ime e intervistës

“E kuptova ku donte të dilte”/ Ish prokurori i krimeve të
Gazetari Giorgio Mottola i transmetuesit publik italian RAI3 realizoi një investigim në Tiranë disa javë më parë, dhe që u transmetua dy netë më parë. Pjesë e intervistave të gazetarit italian ishte edhe Eugen Beçi, ish-prokuror i Krimeve të Rënda. Por pjesë nga intervista e tij nuk u bënë pjesë e dokumentarit italian.

Beçi tha në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” se biseduan për krimin, reformën në drejtësi dhe marrëveshjen e emigrantëve.

“Pjesë e bisedës ishin krimi i organizuar mes Shqipërisë dhe Italisë, dështimi i Reformës në Drejtësi dhe marrëveshja Shqipëri-Itali për refugjatët.

Për krimin e organizuar ishin ato tema që trajtohen në televizionet tona çdo natë. Reforma në drejtësi doli se ishte e ndotur nga mënyra se si janë hartuar ligjet. Si dhe marrëveshja mes dy vendeve për emigrantët dhe vendimi i Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë.

Unë  nuk mund t’i tregoja gazetarit italian dyshimet e mia se si jam shkarkuar unë nga vettingu. Unë arrita të kuptoj se ku donte të dilte. Dokumentari ka mbledhur të dhëna për të trajtuar sinkronet. Ai ka prekur tre plagë: krimin, reformën në drejtësi dhe marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët”-tha Beçi.