BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

E përplasi i riu shqiptar, nëna e 21-vjeçares plas detajet e ngjarjes: E la në mes të rrugës

E përplasi i riu shqiptar, nëna e 21-vjeçares plas detajet e

Nëna e 21-vjeçares greke, e cila u përplas me makinë nga një shqiptar në qendër të Selanikut, ka folur rreth ngjarjes së rëndë dhe gjendjes së vajzës së saj.

“Vajza ime e vogël ishte në krahët e familjes deri në orën 11 të mbrëmjes dhe udhëtoi për në Selanik për të takuar vdekjen”,- tha nëna e vajzës 21-vjeçare.

Sipas Protothemës, nëna e vajzës së re, e cila është me origjinë nga Chania dhe ka studiuar në Shkollën Veterinare të AUTH-së, thekson se gjendja shëndetësore e së bijës cilësohet tejet kritike nga mjekët e spitalit Papageorgiou, pasi ndodhet e shtruar me mbështetje të aparaturave.

Ema ndodhej në Chania dhe ka udhëtuar drejt Selanikut në orën 23 të së hënës. Pak orë më pas, 30-vjeçari shqiptar, i shpallur në kërkim nga policia, e goditi me makinë në rrugën Egnatia, e ka kthyer mbrapsht dhe e ka përplasur përpara se të zhdukej për të shmangur arrestimin.

Siç bën me dije nëna e vajzës së re, informacioni që familja disponon për hetimet e policisë për identifikimin e autorit është nga mediat pasi çështja është në vijim.

Për protothema.gr foli edhe tezja e vajzës 21-vjeçare, e cila deklaroi se Ema u largua nga Chania në fluturimin e fundit për në Selanik, mbërriti një orë e gjysmë me vonesë në aeroportin Macedonia dhe kishte ndërmend të takonte disa nga miqtë e saj. 

“Kjo ishte rruga që ndoqi, sapo u kthye nga Chania. Ajo nuk donte të merrte makinën e saj në Selanik, të shkonte në një qytet të huaj dhe të na shqetësonte. Ajo nuk pinte, donte të ishte e sigurt. Tani shpresojmë për një mrekulli për jetën e saj. Situata është shumë e vështirë. Policia është në kërkim të autorit, por edhe nëse do ta gjejë do të dalë dhe do të jetë i lirë. Sot ajo ishte mbesa ime, nesër do të jetë një tjetër fëmijë”, thekson ajo.

Në lidhje me shoferin që u tërhoq dhe la mbesën të mbuluar me gjak, ajo thekson se nga veprimet u kuptua që shqiptari nuk kishte ndërmend të ndalonte dhe nuk donte ta ndihmonte vajzën. Ai donte të largohej, u kthye mbrapa dhe e shkeli përsëri dhe gjithçka që i interesonte ishte largimi nga skena e krimit.

Policia është në kërkim të shqiptarit që është larguar me makinë dhe ka braktisur 21-vjeçaren e plagosur rëndë në rrugë. Në të njëjtën kohë vijojnë hetimet e policisë në lidhje me identifikimin dhe arrestimin e drejtuesit të mjetit që u largua me makinë dhe la studenten 21-vjeçare të gjakosur. Policia identifikoi edhe pronarin e mjetit, 44-vjeçar, por ai pretendoi se makinën nuk e drejtonte vetë, por ia kishte dhënë hua një miku shqiptar 30-vjeçar.

Më të lexuarat