BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

E rëndë në Lushnjë, 18-vjeçarja i jep fund jetës me fostoksinë pas konflikteve me bashkëshortin, në hetim 24-vjeçari

E rëndë në Lushnjë, 18-vjeçarja i jep fund jetës

Një 18-vjeçare në Lushnje i dha fund jetës duke konsumuar fostoksinë. Policia e Lushnjës njofton se po heton bashkëshortin e saj 24-vjeçar pasi dyshohet se shkak për vetëvrasjen është bërë konflikti me bashkëshortin. 18-vjeçarja kishte pak muaj që ishte martuar me 24-vjeçarin. Vajza ishte nga fshati Fiershegan dhe djali nga fshati Çukas i Lushnjës. Kishin konflikte të vazhdueshme për shkaqe xhelozie pasi burri dyshonte se ajo e tradhtonte, thanë burimet.  Vajza e ka kryer aktin ekstrem në shtëpinë e prindërve të saj në fshatin Fiershegan. Familjarët e kanë transportuar në spital ku ka ndërruar jetë pasditen e së enjtes. Për ngjarjen është marre ne pyetje dhe po hetohet ne gjendje te lire 24-vjeçari.  “Nga konfliktet e vazhdueshme me bashkëshorten e tij, banuese në fshatin Fiershegan, ajo ka konsumuar lëndë helmuese dhe për pasojë ka humbur jetën në spital pasditen e së enjtes”, bëri të ditur policia.  Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme. Pas disa ngjarjeve të rënda ku fostoksina ishte përdorur për vetëvrasje, ditë më parë, nëpërmjet një investigimi, mediat kanë zbuluar sesi në Tiranë kjo lloj substance shitej pa kriter në farmaci të licensuara bujqësore.

Më të lexuarat