BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

Ekzekutimi i 36-vjeçarit shqiptar që tronditi Italinë/ Hetuesit tregojnë dinamikën e krimit të rëndë. Zbulohet e shkuara e errët e viktimës, para 8 vitesh në Shqipëri vrau…

Ekzekutimi i 36-vjeçarit shqiptar që tronditi Italinë/ Hetuesit

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja nga ekzekutimi i një 36-vjeçari shqiptar mbrëmjen e të enjtes në Piza të Italisë. Sipas tyre, ka pasur një përplasje mes një grupi shqiptarësh e cila solli dhe vrasjen.

Mediat italiane shkruajnë se viktima, emrin e të cilit nuk e kanë bërë ende me dije, tetë vite më parë ka kryer një vrasje në Shqipëri, ngjarje per te cilen ka kryer dhe disa vite burg.

Pas lirimit, ai u zhvendos në Toskana të Italisë dhe banonte në provincën e Sienës.Sipas të dhënave, viktima kishte precedentë penalë në fushën e prostitucionit.

Hetuesit kanë arritur të rindertojne paraprakisht dinamiken e krimit. Mesohet se shqiptari ndodhej në një makinë ku po udhëtonte me shpejtësi shumë të ulët, kur dy burra iu afruan automjetit. Në atë moment vrasësit kanë qëlluar disa herë ndaj shënjestrës së tyre.

Sipas të dhënave të para, ende të pakonfirmuara, autorët e kësaj ngjarjeje dyshohet të jenë dy.

Më të lexuarat