BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Emri/ U ekzekutua mbrëmjen e djeshme në Itali, kush është 36-vjeçari shqiptar, detaje të reja

Emri/ U ekzekutua mbrëmjen e djeshme në Itali, kush është

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku një 36-vjeçar shqiptar u ekzekutua, ndërsa dyshohet të jetë një emër i njohur për drejtësinë në Shqipëri. Mediat italiane nuk kanë publikuar deri më tani të dhëna mbi identitetin e shqiptarit që mbeti viktimë e të shtënave me armë nga të paktën dy autorë.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se viktima dyshohet të jetë Elson Bukurosh Kalaveri.

Ky i fundit ka qenë i arrestuar në Shqipëri në vitin 2014 pasi qëlloi me armë zjarri, për motive të dobëta, shtetasin Gentian Keçi, asokohe 36 vjeç.

Plagosja ndodhi para tetë vitesh në Mamurras, në oborrin e postës së policisë së kësaj qyteze.

NGJARJA NE VITIN 2014

Elson Kalaveri, ishte para tetë vitesh 27 vjeç, mbrëmjen kur ndodhi ngjarja mbërriti në lokalin e muzikës në afërsi të Rinasit, qe ishte në pronësi të Gentian Keçit. Dy djemtë dhe familjet e tyre njiheshin me njëra tjetrën pasi janë nga i njëjti fshat; Thumana.

Sherri nisi për shkaqe banale, bëri me dije policia e Lezhës asokohe, ndërsa Kalaveri dhe Keçi u konfliktuan ashpër brenda lokalit.

Kalaveri ka qenë i armatosur dhe në debatin që ka patur brenda lokalit me bashkëfshatarin e tij e kanë dëgjuar shumë dëshmitarë okularë.

Në debatin mes dy djemve nga Thumana, Kalaveri, i kishte vënë në dukje Keçit faktin që janë rritur bashkë dhe nuk ka lezet të ngatërrohen për gjëra të tilla, mëson gazetarja Nikoleta Kovaçi.

Në atë moment, 27-vjeçari ka dalë nga lokali dhe me dy persona të tjerë, mikesha të tijat, që për shkak etike, nuk iu bëhen publik emrat, ka marrë makinën dhe është nisur në drejtim të Fushë-Krujës.

Nga pas ka parë të ndiqet nga makina e Keçit. Për të shmangur konfliktin, Kalaveri nuk është ndaluar në Thumanë, por ka vazhduar rrugën në drejtim të Mamurrasit.

Ndjekja ka vazhduar deri në Mamurras. Atëherë i riu, i shoqëruar me dy mikeshat e tij ka vendosur tu bie në dorë punonjësve të policisë së postës së Mamurrasit, të cilët mësohet se kanë qenë përjashta postës.

Punonjësit e policisë kanë deklaruar edhe itinerarin e asaj mbrëmjeje derisa në atë moment kanë qenë në oborrin e ndërtesës që shërben për postë policore.

Konflikti në oborrin e postës

Gjithçka ndodhi në pak minuta, ndërsa punonjësit e policisë ende nuk kishin sqaruar se kush po e ndiqte të riun kur mbërriti Keçi.

Edhe pse policia nuk tha nëse Keçi ka qenë i armatosur apo jo, në momentin që kishte zbritur nga mjeti nisi të shajë Kalaverin dhe ka patur në duar një çantë.

Sërish 27-vjeçari, ka kërkuar nga efektivët që ta largojnë që aty se e kishte bashkëfshatar dhe se nuk donte të kishte konflikt me të. Pas fjalëve fyese mes tyre, Keçi mësohet se ka çuar dorën te çanta që kishte me vete.

Nga frika se do e gjuante me armë, Kalaveri ka nxjerr armën dhe ka qëlluar me tek plumb. Për fatin e keq të Keçit, plumbi e ka kapur në kokë.

27-vjeçari u arrestua menjëherë.