BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

Çështja “Babale”, Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm zgjedh Elona Toron, gjyqtarja Edlira Petri u hoq se është e afërme me Agron Xhafajn

Çështja “Babale”, Gjykata e Apelit të Juridiksionit

Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm zgjodhi me short gjyqtaren Elona Toro për të shqyrtuar dosjen “Babale”, për të cilën akuzohen deputeti demokrat Ervin Salianji dhe gazetar Jetmir Olldashi. Toro u zgjodh pasi gjykata pranoi kërkesën e Salianjit për të përjashtuar nga trupi gjykues gjyqtaren Edlira Petri me pretendimin se ajo është e afërme e Geron Xhafës, vëllait të deputetit socialist, i përmendur në përgjimin “Babale”. Çështja Babale po zvarritet prej gati 5 vitesh. Në 2019, Ervin Salianji Salianji u shpall fajtor për veprën penale “kallëzim i rremë” në lidhje me çështjen "Babale" dhe u dënua me një vit burg nga Gjykata e Shkallës së Parë të Tiranës, kurse Jetmir Olldashi, u dënua me 6 muaj burg të konvertuar në 100 orë shërbim komuniteti. Ata e dërguan çështjen në Apel. Ata akuzoen se insekuan një audiopërgjimit me qëllim përfshirjen e vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron (Geron) Xhafaj në trafikun e drogës. Fredi Alizoti, pranoi se imitoi qëllimisht Agron Xhafajn në audiopërgjim, ku pretendohej se ai do të kryente një shkëmbim sasie droge me Albert Veliun. Alizoti u lirua në 2020 për shkak të përfundimit të dënimit. Veliu u dënua me 3.5 vite burg. Çështja “Babale” implikoi dhe ish-drejtorin e Policisë së Shtetit, Ardi Veliun (aktualisht drejtor i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore) dhe Albert Nushin, ish-zv/drejtor i Policisë së Elbasanit dhe ish-drejtor i Policisë së Fierit. Salianji publikoi përgjime ku pretendon se Veliu dhe Nushi i premtuan se do ta shpërblenin Alizotin nëse do të deklaronte se kishte imituar zërin e Agron Xhafës. Por, asnjëri prej dy zyrtarëve të Policisë së Shtetit nuk u morën nën hetim. Aktualisht, Nushi akuzohet dhe për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, në prill 2021 gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare. Prokuroria e Elbasanit pretendon se ai nuk reagoi në vendngjarje për të ndaluar vrasjen e ish-militantit të PS nga ish-anëtari i RENEA-s Arbër Paplekaj, atë kohë pjesëtar i Strukturës së Mbrojtjes së Votës të Partisë Demokratike.

Më të lexuarat