BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x

Aktualitet

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/

Gazetari i kronikës Armand Bajrami i ftuar në studion e emisionit “Në Shënjestër” ka folur në lidhje me vrasjen e Brilant Martinajt në korrik të vitit të kaluar, teksa tha se kjo ngjarje duhet të hetohej se bashku me rastin e zhdukjes së kushëririt të tij, Ervis Martinaj.

Sipas Bajramit vrasja e Martinajt është një atentat i mirëmenduar deri në detaj dhe janë kujdesur gjithë aktorët e përfshirë të mos lënë gjurmë dhe të mos identifikohen nga autoritetet, ndërsa shtoi se grupet kriminale e kanë bërë pjesë të tyren përdorimin e sendeve dhe mjeteve që përdor policia.

Sa i përket zhdukjes së Ervis Martinajt dhe aludimeve rreth fatit të tij, Bajrami deklaroi se situata është tejet komplekse dhe e vëshitrë për t’u zbardhur.

“Kjo ngjarje rëndësinë e merr jo vetëm për shkak se ka qenë një masakër me 3 viktima por edhe për shkak të mënyrës si ka ndodhur. Është një atentat i mirëmenduar deri në detaj dhe janë kujdesur gjithë aktorët e përfshirë të mos lënë gjurmë dhe të mos identifikohen nga shteti. Nëse një efektiv policie ka qenë i përfshirë në këtë skemë për ekzekutimin e 3-fishtë edhe persona që duhet t’i gjurmojnë këta punonjës mund të jenë hallka të kapura nga krimi. Vetëm për shkak të organizimit të kësaj ngjarjeje në çdo grup kriminal te provat materiale janë mjete që përdorin forcat e policisë, grupet kriminale e kanë bërë pjesë të tyren përdorimin e sendeve dhe mjeteve që përdor policia.

Puna është e gjitha e grupit të Hetimit. Theksoj se Martinaj si një personazh kompleks , është si një hallkë që lidh një zinxhir ngjarjesh kriminale. Por nga ana tjetër familjarët e tij e meritojnë që të mësojnë për fatin e tij.  Situata është komplekse dhe e vështirë për t’u zbardhur. Patjetër që së paku duhet të kishim një bashkim të të dy rasteve dhe jo prokurori të ndryshme”, tha Bajrami.

Më të lexuarat