BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Aktualitet

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje,

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot të ngrohtë dhe reshje të pakta. Problem do të jetë lagështira e lartë.

Masa e ftohtë që erdhi kryesisht nga Poli i Veriut drejt Ballkanit bëri që në ditët e fundit të nëntorit, edhe pse në stinën e vjeshtës, të kemi vlera negative, madje edhe reshje bore në verilindje dhe juglindje të vendit.

“Edhe pse nesër zyrtarisht futemi në stinën e dimrit, në fakt Dhjetori nuk nis si një dimër, të paktën deri nga datat 13-14 dhjetor do të na duket sërish sikur është një vijimësi e vjeshtës, pra një mot I ngrohtë, mëngjese të ngrohta me vranësira, me reshje të pakta dhe temperatura 17-18 gradë Celcius, që nuk janë tipike të dimrit, por janë 2-2.5 gradë më të larta sesa ç’duhet të shënojë dhjetori. Reshjet do të jenë prezente edhe në kryeqytet, por kryesisht në zonat jugore parashikohet të jenë të pranishme pothuajse që nga sot deri në fundjavë, përfshirë fundjavën, por do të jenë në sasi shumë të pakta. Parametri problematik do të jetë lagështira. Në fakt lagështira e lartë në ajër do të jetë prezente pothuajse gjatë gjithë këtyre ditëve, përfshirë kryeqytetin. Por në përgjithësi Tirana është qytet që ka lagështirë të lartë, gjë e  cila do të bëjë që mëngjeset dhe mbrëmjet të ndihen pak më të ftohta krahasuar me vlerën e cila shënohet. Megjithatë duhet të theksoj që të paktën java e parë e dhjetorit nuk sjell reshje intensive, edhe reshjet e dëborës që do të jenë të pranishme gjatë këtyre ditëve nuk është se do të shkaktojnë bllokim të rrugëve apo situatë problematike, pasi do të jenë sasi të pakta edhe pse nuk është se do të kemi vetëm diell. Por do të kemi diell, do të kemi vranësira, do të kemi lagështirë, do kemi edhe reshje, por të pakta, jo problematike.”- u shpreh meterologia Lajda Porja.

 

Më të lexuarat