BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Gazetari i njohur zbulon detaje nga tensionet në Veri: Të zbatojmë ligjin ose të dëgjojmë ndërkombëtarët

Gazetari i njohur zbulon detaje nga tensionet në Veri: Të

Në emisionin “Open” në News24 po diskutohet në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

Në një lidhje skype nga Kosova, Lirim Mehmetaj kryeredaktor i Albania Post, ka deklaruar se situata ka ardhur si pasojë e zgjedhjeve të zhvilluara në veri, të cilat në terma ligjore e teknike janë të vlefshme, por se për ta ka votuar vetëm 2 përqind e votuesve.

Ai ka shtuar se Kosova ndodhet para dy zgjidhjeve, të dyja jo pozitive për vendin, ose të zbatojë ligjin e të Përballet me kritikat e partnerëve, kritika që nuk janë kursyer në fakt këto ditë, ose të mos zbatojë ligjin dhe “të kënaqë” aleatët.

“Që nga fillimi ngjarja është krijuar nga një mungesë sinqeriteti nga çfarë po ndodh atje.
të premten e kemi raportuar që do ndodhë një aksion, nuk është në koordinim mes qeverisë sonë dhe QUINT-it. Ata kanë paralajmëruar mos marrjen e një hapi të tillë, por akti u ndërmor.

Zgjedhjet në veri janë legale në terma teknikë por se nuk për to kanë votuar vetëm 1-2 përqind e votuesve.

Ne në Kosovë jemi para dy opsioneve, të dyja jo të mira. Ose të ndërmarrim hapa legalë e të përballemi me kritika ndërkombëtare, ose të dëgjojmë aleatët e të mos respektojmë ligjin”, tha ai.