BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

GJKKO dënoi me 15 vjet burg të penduarin Bardhi, ja çfarë kërkon SPAK në Apel

GJKKO dënoi me 15 vjet burg të penduarin Bardhi, ja çfarë

SPAK, ka apeluar vendimin për dënimin me 15 vjet burgim të bashkëpuntorit të Drejtësisë, Ervis Bardhi, i cili tregoi implikimin e Çapjave dhe tre personave të tjerë në ngjarjen kriminale ku mbeti i vrarë, Gentian dhe Nezir Begiri në Elbasan.

Në muajin Prill 2023, gjyqtaret e GUKKO-së Etleva Deda, Irena Gjoka dhe Erjon Bani, dënuan me 15 vjet burg bashkëpunëtorin e drejtësisë Ervis Bardhi.

Ndërsa Prokuroria e Posacme kishte kërkuar për të një dënim me vetëm é vi?t burgim. Kjo politikë e butë penale për rastin e të pandehurit Ervis Bardhi, është ndjekur për shkak se ai ka lidhur një marëveshje bashkëpunimi me prokurorinë, ku në këmbim të nië mase dënimi të butë ai pranoi të fliste duke treguar të gjithë dinamikën e ngjarjes, autorët e krimit dhe dy financuesit, Ardian e Florenc Çapja.

Sipas Apelimit të prokurorisë, masa e dënimit me 15 vjet burgim e dhënë nga GJKKO-ja, nuk e justifikon faktin e bërjes së drejtësisë, duke ashpërsuar politikën penale tek personi që shfaqi vullnet dhe besim për të bashkëpunuar me organet hetimore.

Nisur nga kjo situatë prokuroria kërkon në Apel, prishjen e vendimit për pjesën takuese të Ervis Bardhit, duke e deklaruar këtë të fundit fajtor për tre vepra penale të rënda dhe dënimit e tij me 6 vjet heqje lirie.

Ndërkohë gjykatës së Apelit, i janë drejtuar dhe të pandehurit e tjerë si Ardian Çapja dhe Florenc Çapja, që u dënuan me burgim të përjetshëm. Xhaxhai dhe nipi, kërkojnë prishjen e vendimit dhe deklarimin e tyre të pafajashëm.

Pafajësi kanë kërkuar dhe tre të dënuarit e tjerë, Jorgo Leku me burgim të përjetshëm, Klajdi Dokoli me 25 vjet burgim dhe Etien Cani me 25 vjet burgim.

Më të lexuarat