BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Aktualitet

GJKKO zbardh vendimin për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe dhëndrin e tij

GJKKO zbardh vendimin për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe dhëndrin

Gjykata e apelit te posacem ka zbardhur vendimin per ish-kryeministrin Sali Berisha dhendrin e tij Jamarber Malltezi dhe Fatmir Bektashin. Apeli ne nje vendim prej 184 faqe thote se, vendimi i shkalles se pare qe caktoi dy masa ndaj Berishes ate te detyrimit për tu paraqitur dhe ndalim jashte vendit eshte keshtetues.

Sipas apelit per kete masa sigurie nuk eshte e nevojshme te kerkosh autorizim nga kuvendi sepse ndalimi per te dale jashte vendit dhe detyrimi per tu paraqitur nuk eshte heqje e lirise se deputetit, qe do te thote nuk eshte cenuar pa prekshmeria e deputetit.

Po keshtu vendimi i shkalles se pare nuk eshte i njeanshem dhe e drejta per tu mbrojtur nuk i eshte cenuar, madje avokatet e tij e braktisen procesin ndersa gjykata beri te gjitha perpjekjet per ti gjetur nje avokat Berishes. Gjithashtu ne vendim thuhet se, gjykata ka rrezuar pretendimet e Bwrishes pasi ne kohen e kryerjes se vepres penale ai ka patur pozicionin e kryeministrit dhe momentalisht eshte deputet i kuvendit te shqiperise dhe mund te cenoje provat apo hetimin e spak te nisur ndaj tij per akuzen e korrupsionit.

Ndersa ne lidhje me ndryshimin mases per Jamarber Mllatezit gjykata e apelit thote se ai ne masen e arrestit shtepiak nuk mund ti largohet hetimit dhe e ka te pa mundur te prishe provat.