BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

"Habibi come to Dubai"/ Stereotipi për 'vajzat e Dubait', gazetarja trondit me deklaratën: Numërohen 50 mijë eskorta, 500 prej të cilave janë...

"Habibi come to Dubai"/ Stereotipi për 'vajzat e

Dubai përveçse një vend i zhvilluar ekonomikisht si edhe në turizëm po përmendet shumë edhe për numrin e lartë të eskortave. Sipas medias zvicerane numërohen 50 mijë eskorta, 500 prej të cilave janë shqiptare.

E ftuar në një emision televiziv, gazetarja investigative Kamila xhakaj tha se kryesisht janë vajza te shkolluar të bukura të cilat shoqërohen me biznesmenë.

Sipas saj, ka vajza nga showbizi pasi preferojnë të jenë të përfolura për jetesën e shtrenjtë.

“Numri mund të jetë më i lartë, dukë marrë parasysh vajzat që janë larguar, moledet, showbizin e të tjera. Ka raste konkrete, madje dhe këngëtare që shkojnë edhe për karrierë por bëjnë edhe eskortën. Mënyra si shfaqen, udhëtimet që bëjnë atje të lënë të kuptosh që e bëjnë sepse duke marrë parasysh të ardhurat që kanë nuk do e kishin të mundur. Mendoj se zgjedhin Dubain për faktin se ka shumë të ardhura dhe ka më pak kontroll.

Po flasim për vajza shoqëruese biznesmenësh, janë vajza që njihen në Shqipëri, janë shumë të shkolluara, shumë të bukura dhe këto shkojnë për të shitur veten për një jetesë sa më të mirë.

Pra i pëlqen të jenë pjesa më e përfolur e showbizit, veshje, makina, vila të shtrenjta e të tjera", tha ajo.