BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x
BREAKING NEWS

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda tre vitesh, fluturime edhe në linjat transatlantike, flet drejtori i “TIA” dhe zbulon se “Kastrati Group” do të investojë 60 milione euro vetëm gjatë vitit 2024

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda
x
BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x

Aktualitet

"Historia e Belerit ka anë të errëta" gazetarja e njohur zbërthen prapaskenat e bujshme: Pajiste shqiptarë me pasaporta greke, subjekt i përgjimeve dhe ndjekjes nga...

"Historia e Belerit ka anë të errëta" gazetarja e

Gazetarja investigative, Anduena Llabani, tha në një studio televizive se çështja Beleri mbart në vetvete e anët e saj të errëta.

Ajo tha se Beleri ka qenë një nga personazhet më problematike në të gjithë jugun e Shqipërisë dhe ai është mbajtur nën vëzhgim nga Antiterrori shqiptar. Sipas saj, Beleri ka pajisur edhe shtetas shqiptar me pasaportë grekë në këmbim të votave në Himarë.

“Ajo që unë perceptoj është se kjo historia e Belerit ka anët e errët të saj. Kam komunikuar me njerëz që kanë investiguar në çështjen e Fredi Belerit, dhe këtë dua ta them edhe për shkak të të një mirinformimit të opinionit publik, që Beleri ka qenë një nga personazhet më problematikë në të gjithë jugun. Të paktën flas për autoritete policore, ka qenë subjekt i përgjimeve dhe ndjekjes nga anti-terrori i policisë Shqiptare. Ajo ka dhënë e para sinjalin që Beleri ka dhënë informacionin se Beleri po blen vota në prag të zgjedhjeve. Ka patur dhe informacione të tjera ndaj Fredi Belerit, që ka pajisur shtetas shqiptar me pasaporta greke”, tha ajo.

 

Më të lexuarat