BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

I kërkuar nga SPAK, kapet në Itali shqiptari i shumëkërkuar, ja për çfarë akuzohet

I kërkuar nga SPAK, kapet në Itali shqiptari i shumëkërkuar,

Ai kërkohej ndërkombëtarisht për cështje droge, por gjithmonë kishte arritur të arratisej. Derisa, pas një periudhe të gjatë vëzhgimi dhe hetimi, policët e Skuadrës Fluturuese e ndaluan.

Posedimi i një dokumenti të rremë, ku fotografia e tij ishte shtuar në të dhënat personale të një rumuni, nuk ishte e dobishme. Një burrë me kombësi shqiptare ka përfunduar kështu në pranga në pritje të ekstradimit.

Urdhri i arrestit është lëshuar në janar 2023 nga “Gjykata Speciale për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar” në Tiranë. Kështu  ai është njohur dhe ndaluar pranë një biznesi tregtar në lagjen “Mirafiori Sud” në Mirafiori.

Pas kontrollit, shqiptari ka treguar një dokument identiteti në emër të një shtetasi rumun, në të cilin ishte vendosur fotografia e të kërkuarit. Gjyqtari hetues hedh hipotezën se i arrestuari mund të jetë mbështetës i një grupi kriminal me origjinë shqiptare të dedikuar për importimin e sasive të mëdha të heroinës nga Shqipëria në territorin italian.

 

Më të lexuarat