BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

I shpallur në kërkim nga policia për vjedhje me dhunë, bie në pranga i riu (Emri)

I shpallur në kërkim nga policia për vjedhje me dhunë, bie

35-vjeçari, Jetmir Gërbi është arrestuar në Sarandë pasi ishte shpallur në kërkim. Mësohet se 35-vjeçari ishte i dënuar me 1 vit e 8 muaj burgim, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”. Në vitin 2020, Gërbi në bashkëpunim me dy persona të tjerë dyshohet se kanë vjedhur me dhunë në një banesë, në fshatin Malçan, një shumë parash dhe një armë gjahu.

Njoftimi i policisë:

Vijojnë kontrollet intensive në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”. Kapet nga shërbimet e Stacionit të Policisë Finiq dhe vihet në pranga një 35-vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar, i akuzuar për vjedhje me dhunë.

Strukturat e Komisariatit të Policisë Sarandë dhe ato të Stacionit të Policisë Finiq, në zbatim të masave të hartuara në kuadër të megaoperacionit policor të koduar “Sundimi i ligjit”, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative, mbi vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, kanë intensifikuar kontrollet për kapjen dhe vënien e tij, përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat i kontrolleve, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit Jetmir Gërbi, 35 vjeç, banues në Gjirokastër. 35-vjeçari ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjthshëm Sarandë e ka dënuar me 1 vit e 8 muaj burgim, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, kryer në bashkëpunim.

Ky shtetas, në vitin 2020, në bashkëpunim me 2 shtetas të tjerë, të vënë në pranga më parë nga Policia, dyshohet se kanë vjedhur me dhunë në banesën e një shtetasi, në fshatin Malçan, një shumë parash dhe një armë gjahu. Megaoperacioni “Sundimi i ligjit” vazhdon.