BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Aktualitet

Imitoi Skënderbeun gjatë Paradës së Shqiptarëve, flet ish-oficeri i RENEA-s: Veshjen e krijova vetë, peshon...

Imitoi Skënderbeun gjatë Paradës së Shqiptarëve, flet

Ish-oficeri i RENEA, Shkëlzen Brahaj, i cili imitoi Skënderbeun gjatë festimeve të Paradës së Shqiptarëve ditën e djeshme me rastin e Pavarësisë, është shprehur se veshja që ai kishte improvizuar, peshonte rreth 12 kilogram.

Komentet Brahaj i bëri në emisionin “Good Morning Albanians”,  ku tha se përkrenarja është ajo që peshon më shumë nga e gjithë veshja, rreth 3.5 kilogram.

Ai tha se nuk është hera e parë që ai bën gjëra të veçanta për festat kombëtare, pasi diçka të tillë e ka bërë edhe më parë.

“Unë ndër vite bëj gjëra të tilla në evenimente e festa. Duke u nisur nga madhështia e ceremonisë, duke parë se ishin shumë të ardhur nga e gjithë bota, më erdhi shumë mirë sepse përfaqësova një figurë shumë të njohur.

Kishte brohoritje edhe nga njerëzit anash paradës, por edhe tribuna ishte e jashtëzakonshme. Unë nuk është se kam një ide të saktë të veshjes, por jam munduar t’i përafrohem. Përkrenarja është imitim, është bërë me pak mjeshtëri, por me shumë dashuri. Është bërë me ndihmën e Llesh Bibës, një skulptor i vjetër.

Përkrenarja peshon 3.5 kilogram, ndërsa veshja peshon 12 kilogram. Përkrenarja është më e rënda. Edhe shpata është në përmasat origjinale të Skënderbeut, është shpata e dytë e Skënderbeut, sepse e para ka qenë e drejtë”, është shprehur Brahaj.