BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Aktualitet

"Ishin dy automjete", eksperti Karamuço zbardh detaje tronditëse mbi tragjedinë në Këlcyrë: Viktimat janë indianë dhe pakistanezë

"Ishin dy automjete", eksperti Karamuço zbardh detaje

I ftuar në një studio televizive, Karamuço u shpreh për tragjedinë e Këlcyrës se viktimat ishin indian dhe pakistanezë.

Për më tepër Karamuço theksoi se makina e aksidentuar ishte makina e dytë pasi makina e parë ishte larguar. Çdo gjë ka ndodhur për shkak të patrullimit dhe masave që ishin marrë nga policia.

”Kanë qenë dy makina, sepse grupi nuk është se ka kaluar direkt kufirin dhe kanë dal në rrugë, ata kanë dal në një pikë, një stan apo një serë që është e planifikuar si një pikë grumbullimi dhe pastaj makinat që vijnë i marrin pjesë-pjesë.

Makina e parë e cila ka ardhur nga Shkodra ka qenë një makinë po si kjo me qera dhe ka ardhur 8 orë përpara, ka marrë 4 persona dhe ka ikur dhe ajo makinë është kapur rastësisht në Kavajë. Është arrestuar shoferi janë dhe 4 persona të tjerë dhe 2 kanë indian dhe 2 pakestinez. Dhe mendohet edhe të vrarët në këtë aksident janë nga Pakistani dhe India.

Kjo ishte makina e dytë që u nis me vonese dhe mund të ishte planifikuar të vinte një makinë e tretë dhe më pas ky ka qenë  i detyruar ti merrte të gjithë madje e ka futur edhe në bagazh njërin prej tyre dhe aty ka pasur patrullë policie gjatë natës në këmbë në këtë zone”, tha Karamuço.

Më të lexuarat