BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

“Iu deshën vetëm pak sekonda”/ Hoxha: Sulmi ndaj TCH i ngjashëm me atentatin e kryer ndaj...

“Iu deshën vetëm pak sekonda”/ Hoxha: Sulmi ndaj TCH i

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar lëvizjet e plota të autorëve që pak pas mesnatës së djeshme sulmuan godinën e Top Channel, duke i marrë jetë rojes Pal Kola.

I ftuar në emisionin “Zona Zero”, Hoxha zbuloi se atentati i mbrëmshëm ka ngjashmëri me sulmin e ndodhur disa javë më parë në “Don Bosko”, ku persona ende të paidentifikuar sulmuan me breshëri plumbash lokalin e Fatjon Muratit. Ai shtoi se arrestimi i dy personave që po udhëtonin drejt Vlorës pak pas ngjarjes mund të ketë lidhje me këtë sulm.

“Kjo ngjarje është e ngjashme me atentatin e “Don Bosko”. Aty autorët kaluan para lokalit, u kthyen sërish dhe brenda 20 sekondash e realizuan sulmin. Në të njëjtën skemë, dje besoj u janë dashur më pak kohë. Ndalimi i dy personave mbrëmë, që po udhëtonin drejt Vlorë, uroj që të jetë një mundësi për të hedhur dritë, por në raste të tilla rastësia është shumë e rrallë. Më shumë  se këto mesazhet, qytetarët nuk i ngroh dot ky mesazh. Ata që kanë qenë duke parë “Big brother “ dje e kanë plagën më të rëndë.”- tha Hoxha.

 

Më të lexuarat