BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

“Ka një arsye pse një pjesë e mirë nuk janë arrestuar”/ Krimi dhe policia, gazetarja Topalli: Me daljen e ‘Metamorfozës’ së parë, personat e përfshirë në botën e krimit u larguan nga vendi

“Ka një arsye pse një pjesë e mirë nuk janë

Nga megaopracioni i SPAK pak ditë më parë u lëshuan mbi 50 urdhër arreste dhe sekuestruan miliona euro.

Gazetarja e kronikës së zezë, Aida Topalli e ftuar në një program televiziv, tregoi pse një pjesë e personave të përfshirë në botën e krimit nuk janë arrestuar.

Sipas saj me daljen e “Metamorfozës” së parë, personat që kanë përdorur aplikacionin apo kanë pasur kontakte me të arrestuarit, janë larguar nga Shqipëria.

“Ka një arsye pse një pjesë e mirë nuk janë arrestuar. Me daljen e ‘Metamorfozës’ së parë, personat që kanë përdorur aplikacionin Sky Ecc kanë zgjedhur të largohen nga vendi, Dubai p.sh. ka pasur tentativa në dijeninë time të punonjësve të lartë të policisë që kanë kërkuar të dorëhiqen. Kjo do të thotë që kemi të bëjmë me emra që janë të përfshirë. Kërkesat, di që nuk janë miratuar. Edhe policia ka informacionet e veta.

Nuk është i mjaftueshëm vetëm mënyra se si po bëhet vettingu në polici. Ka ardhur koha që punonjës dhe zyrtarë të policisë që dekonspirojë kolegët e tyre është njëlloj sikur ka nxjerrë në pritë. Kësaj duhet t’i vijë fundi një herë e mirë. Një herë e mirë të marrë fund kjo histori.”, tha gazetarja Topalli.