BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

"Ka parregullsi, Shoqata Gyleniste ka vendosur që më përpara drejtuesin", zgjedhjet për kreun e Komunitetit Mysliman bëhen 'kurban' protestash përpara Medresesë

"Ka parregullsi, Shoqata Gyleniste ka vendosur që më përpara

Ka përfunduar tubimi i besimtarëve myslimanë, të cilët kontenstojnë zgjedhjet që po mbahen këtë të shtunë për kreun e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Ata akuzojnë komunitetin Mysliman, që është kapur nga Shoqata Gyleniste.

Një nga pjesëmarrësit në protestë, Mirlind Laçi ka deklaruar për mediat se në këto zgjedhje janë hasur parregullsi.

Sipas tij, Shoqata Gyleniste ka vendosur që më përpara se kush do të jetë drejtuesi i Komunitetit Mysliman.

“Ideja është që këto zgjedhje janë të intimidaura që në fillim të procesit. 24 orë më parë janë shpallur kandidaturat Bujar Spahiu, Eduard Shefki, dhe Emirjon Vathaj, por beteja për drejtësi nuk do të ndalet.

Ideja është se si gjithmonë zgjedhjet kanë pasur parregullsi, që nga zgjedhjet e zhvilluara në xhami dhe deri te zgjedhjet për komunitetin e lartë. Madje, dhe në shtatorin e kaluar hoxhallarët nuk u njoftuan që do të zhvillohen zgjedhjet. Organizata Gyleniste ka vendosur se kush do të jetë drejtuesi i këtij komunitetit. Ata vetë shkruajnë dhe vetë vulosin. Janë zgjedhje me anë të shantazhit”, tha ndër të tjera Laçi.