BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Aktualitet

“Ka pasur një jetë shumë të mirë dhe të lumtur bashkëshortore”, vëllai i Liridonës zbulon vendimin e familjes për trupin e pajetë

“Ka pasur një jetë shumë të mirë dhe të

Vëllai i Liridona Murselit, Leonardo Ademaj, foli në një intervistë televizive në lidhje vrasjen e motrës së tij nga bashkëshorti Naim Murseli.

Vëllai hodhi poshtë pretendimet se çifti ishte në një process divorci që prej vitit 2019 dhe shtoi se ata si familja nuk kanë pasur dijeni për mosmarrëveshje mes çiftit.

Ademaj tha se gjatë 13 viteve martesë të së motrës, ajo nuk është ankuar kurrë për bashkëshortin, madje e vlerësonte atë dhe kishte një familje të lumtur.

Sipas vëllait problemet mes çiftit filluan në muajin tetor, kur Liridona dhe familja e saj u kthyen nga Suedia në Kosovë.

“Motra në asnjë moment nuk na është ankuar këto 13 vite, nuk ka pasur asnjë lloj vërejtje tek ai. Ka pasur një jetë shumë të mirë dhe shumë të lumtur bashkëshortore. Kanë pasur udhëtime shumë të bukura së bashku dhe kujtime të bukura. Kanë qenë shumë mirë.

Ne nuk na ka lajmëruar për asnjë send në lidhje me divorcin. Nëse kërkohet divorci, informacioni vjen te shtëpia, por nuk na i ka përmendur asnjëherë.

Prej 2019-ës e këtej kanë jetuar shumë mirë bashkë. Kanë qenë bashkë çdo herë. Që kur u kthyen në Kosovë në fund të qershorit, dhe duke fillar nga tetori aty ndryshoi jeta e tyre.

Ata vendosën të ktheheshin dhe të jetonin në Kosovë. Ishte Naimi që vendosi të kthehej, ku i kishte thënë “të kthehemi të jetojmë dhe në Kosovë se jeta dhe aty është e mirë”.

Naimi u kthye dy-tre muaj para, motra u kthye më vonë. Nuk e di se çfarë arsyesh ka pasur pres t’i zbulojë policia”, tha vëllai.

Ademaj shtoi se familjarët do ta zhvarrosin Liridonën dhe do ta sjellin për ta rivarosur pranë familjes së saj.

“Pasi erdhëm pas varrimit dhe e morëm vesh çfarë ka ndodhur dhe morën babën në telefon. Ne morën vendimin ta zhvarrosim dhe ta sjellim këtu”, tha ai.