BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Aktualitet

Kapet duke transportuar drogë, e pëson keq shoferi shqiptar

Kapet duke transportuar drogë, e pëson keq shoferi shqiptar

Një 44 vjeçar i identifikuar si Arian Mustafaj, është dënuar me burg nga autoritetet në Londër pasi është kapur duke transportuar kanabis.

Mediat vendase shkruajnë se Mustafaj po ngiste një makinë Ford Fiesta në Fuller’s Hill, kur u ndalua nga policia që mund të “ndiente erën e kanabisit që vinte nga brenda automjetit”.

Gjatë kontrollit nga policia në automjetin e tij janë gjetur 13 pako me kanabis të fshehura në kroskotin e makinës, dhe mendohet se vlera e lëndës narkotike shkonte në 160,000 paund.

Mustafaj, u paraqit në gjykatë pasi ka pranuar posedimin me qëllim të furnizimit me drogë të klasit B. Autoritetet thonë se Mustafaj, i cili foli përmes një përkthyesi, kishte një rol të vetëm si “shofer dërgesash”, por duhet të ketë pasur një “shkallë të konsiderueshme besimi” ndaj tij për të transportuar drogën.

Mustafaj është burgosur për 28 muaj, pasi ka pranuar fajin.

Sipas mediave vendase, gjykatësi Michael Turner tha se duhet “guxim” për të pranuar fajin, veçanërisht kur ka të ngjarë që do të shkoni në burg dhe në rastin e tij, do të dëboheni. Ai tha se Mustafaj, i cili punonte si shofer transporti për Amazon duke fituar rreth 2,000 £ në muaj, ishte një korrier.