BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Aktualitet

Ku shkojnë paratë e sekuestruara? Eksperti Karamuço bën deklaratën e fortë: Disa prona shkojnë...

Ku shkojnë paratë e sekuestruara? Eksperti Karamuço bën

Në emisionin “Bardh a Zi”, u diskutua për vendin se ku përfundojnë pasuritë, të cilat konfiskohen nga bota e krimit. Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, u shpreh se në dy tre raste konfiskimesh të pronave në bregdet, ato janë kthyer përmes ankandeve sërish tek të afërmit e atyre që kishin pronat në fjalë.

“Në dy tre raste konfiskimesh që kemi vënë re në bregdet, nuk të lë njeri t’i marrësh, sepse i kanë marrë po vetë ato, familjarët tyre. Ata futen në ankand dhe ku shkojnë ato prona? Shkojnë prapë tek ato.”, tha ai.

Ai theksoi se janë rrteh 24 makina, të cilat janë konfiskuar, por sot janë zhdukur dhe nuk dihet se ku kanë përfunduar dhe kush i përdor ato.

“Është frika. Ka makina, por 24 të tilla mungojnë, nuk e di ku janë, janë zhdukur, nuk dua ta besoj se ato makina i mban krimi dhe në dokumente i ka shteti. Asetet e vendosura përmes aktiviteti kriminal sipas ligjit sekuestrohen, për më pas shteti vendos se ku do shkojnë. Kemi probleme 33 vjeçare me moszbatimin e ligjit”, tha ai.

Më të lexuarat