BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

Kur mbaron përgjakja mes dy vendeve? Artur Meçollari zbulon kur do vijë fundi i luftës Ukrainë-Rusi

Kur mbaron përgjakja mes dy vendeve? Artur Meçollari zbulon kur do

Ish-Zëvendës Komandant Flotës Detare, Artur Meçollari ka deklaruar se lufta mes Rusisë dhe Ukrainës do të vijojë ende dhe fitorja do të jetë politike qoftë në Kiev apo në Moskë.

Lufta në Ukrainë do të jetë e gjatë sepse mënyra se si po zhvillohet, unë kam  bindjen se fitorja në Ukrainë nuk do të jetë një fitore ushtarake, por një fitore politike. Pra, unë jam i bindur do të fitojë Ukraina, por fitorja do të realizohet në Kiev ose në Moskë”, u shpreh Meçollari.

Ai vuri në dukje se rrëzimi i qeverive do të sjellë edhe fitoren respektive, në Kiev apo Moskë.

Do të jetë rrëzimi i qeverive, cila qeveri do të rrëzohet aty do të garantohet edhe fitorja. Sepse po ta shikojmë ka shumë pak hapësira për negociatë. Zelenski ka hedhur një draft negocimi para dy ditësh. Pika e parë e draftit është njohja ose tërheqja e trupave ruse nga territori përfshi edhe Krimenë gjë që është e panegociueshme në këtë moment”, theksoi më tej Meçollari.

Më të lexuarat