BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

Kush e ruajti Zelenskin në Tiranë? Nga agjentët e RENEA-s te snajperët, furgoni i zi edhe...

Kush e ruajti Zelenskin në Tiranë? Nga agjentët e RENEA-s te

Tirana i është rikthyer normalitetit, të paktën edhe disa orë, deri në nisjen e samitit të radhës në këtë fund shkurti, atij midis liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Europian, që vjen 24 orë pas Samitit të Ukrainës ku mori pjesë edhe Presidenti Volodimir Zelenski.

Lëvizja e mjeteve pas largimit të Zelenskyt po vijon normalisht në rrugët e kryeqytetit që qëndruan të bllokuara për më shumë se 12 orë, ndërsa masat e sigurisë pritet të jenë të rrepta edhe ditën e enjte.

Ajo çfarë tërhoqi vëmendje shihej se pas shpinës së Zelenskyt përveç agjentëve të shumtë ukrainas që u panë se kishin zbarkuar së bashku me të në Tiranë, u ruajt nga agjentët e forcave speciale RENEA, por edhe civilë të shumtë që blinduan rrugët e kryeqytetit.

Po ashtu nuk munguan snajperët në tarracat e godinave kryesore shtetërore si Kryeministria e Kuvendi, por edhe mbi Pallatin e Kongreseve ku u zhvillua samiti.

Sa i përket sigurisë fizike të Zelenskit pati një numër të shtuar të Forcave të Sigurisë Kombëtare shqiptare por edhe të forcave speciale RENEA. Ne arritëm të identifikonim të paktën dy automjete të RENEA-s, njëri prej tyre civilë, i cili qëndronte me bagazhin hapur dhe me efektivët specialë në gatishmëri për çdo lloj pasigurie. Kjo nuk ka ndodhur në asnjë vizitë të këtij niveli në Shqipëri. Këtë herë ndryshe nga vizita e Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken, ku kishte mjaft qytetarë që donin të kalonin brenda perimetrit të sigurisë, policia ka menduar që të gjithë qytetarët që kanë vendbanimet e tyre në zonën e ish-Bllokut dhe zonën e rrugës së Elbasanit dhe rrugët lidhëse që të sjellin për te Piramida, Kryeministria apo sheshi Nënë Tereza, duhet t’u drejtohen efektivëve të policisë dhe tu tregojnë se ku po shkojnë.

Më të lexuarat