BREAKING NEWS

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet hetimore për Arben Ahmetajn dhe i çojnë fletë-thirrje oligarkut që akuzohet për pastrim parash

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit nuk i shpëton dot nga prangat dhe arsyeja e fortë që zyrtari i lartë i DASH Richard Nephew shmangu takimet në Tiranë me qeverinë ‘Rama’ dhe përfaqësuesit ...

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin Argitës dhe përgatitet ta kurorëzojë të bijën në fron me protestën e 12 korrikut, Gaz Bardhi përfundon si “limon i shtrydhur”

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet e tij me Klodian Zoton, ish-drejtori i Ujësjellësit të Korçës e nxjerr zbuluar para prokurorëve specialë

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet
x
BREAKING NEWS

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si oligarku në bashkëpunim me Janis Karathanos rropën mbi 200 mln euro koncesione, për të kamufluar vjedhjet kanë punësuar te kompanitë “fituese” të afërmit e tyre, rroga deri në 30 mln lekë në mua...

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si
x
BREAKING NEWS

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të perit”, do ketë përplasje për Nenin 71 të Kushtetutës, ja kush e ka në dorë “fatin” e “non-gratës”, flasin juristët

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës në 30 vite, nga bashkëpunimi i tij me udhëheqësin e Serbisë, sulmet ndaj ambasadës së SHBA në Tiranë, grushti i shtetit ’98, vrasja e 4 protestuesve në 21 janar, te emrat e terroristëve që ka bashkëpunuar ...

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës
x
BREAKING NEWS

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant për Arben Ahmetajn në Zvicër si i punësoi gruan me pagë 9 mijë franga në muaj, zbardhen detaje nga dosja hetimore

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant
x

Aktualitet

“Kushtetuta është sfiduar”, Hoxha nuk përmbahet për dëshminë e Dumanit: Nuk e kemi marrë për “playboy”, por…

“Kushtetuta është sfiduar”, Hoxha nuk përmbahet

Anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, Lisandër Hoxha, i ftuar në një emision televiziv 

 

ka komentuar dëshminë e kreut të SPAK Altin Dumani ditën e sotme në komisionin e ligjeve.

Hoxha u shpreh kritik ndaj Dumanit duke thënë se Kushtetuta e vendit është sfiduar me atë që ai e cilësoi si “cenimin e lirisë së deputetit”, duke iu referuar rastit të Sali Berishës.

Ai shtoi se Dumani nuk është zgjedhur për “playboy”, por për të bërë politikën penale në Shqipëri.

“Deklarata e Dumanit që më bëri përshtypje është kur tha se drejtësia nuk mund të sfidohet. Po Kushtetuta mund të sfidohet? Nëse ndaj një deputeti, qoftë ky Sali Berisha, nesër dikush tjetër, cenohet liria e tij, supozohet se do të bëjë një takim me shqiptarët e Greqisë, nuk ka mundësi se nuk e lejon janë prokuror si ky.
A mund të cenohet Kushtetuta që ndaj një deputeti të merren masa shtrënguese pa marrë leje? Ky është një standard shumë i rrezikshëm për Shqipërinë. Këtë zotërinë nuk e kemi zgjedhur për playboy, por për të bërë politikë penale në Shqipëri”, u shpreh ai.

Më të lexuarat