BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Aktualitet

“Lindja, akti seksual dhe meditimi”/ Studiuesja zbardh detajet: Kjo është e rrezikshme. 3 momentet kur njeriu pushtohet

“Lindja, akti seksual dhe meditimi”/ Studiuesja zbardh detajet: Kjo

Studiuesja e shkencave okulte, Pranvera Xhafa tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 3 momentet kur njeriu pushtohet janë lindja, akti seksual dhe meditimi.

Ajo komentoi eksperimentin e artistit Shaun Gladwell i cili i udhëzon pjesëmarrësit në eksperiment përmes një procesi të përshkallëzimit të jetës, nga arresti kardiak te vdekja e trurit, duke u dhënë atyre një paraqitje të shkurtër të asaj që mund të ndodhë në momentet e tyre të fundit.

Xhafa tha se nuk ka as frikë nga vdekja, as kuriozitet për ta provuar këtë eksperiment duke e cilësuar të rrezikshëm.

“Kjo është e rrezikshme nëse bëhet në mënyrë eksperimentale sepse ndodh disa herë që qeniet tona pushtohen ose uzurpohen nga etnitete të tjera. Kjo ndodh disa herë, ndodh gjatë aktit seksual, gjatë lindjes, kur nëna sjell në jetë një fëmijë, ndodh edhe në mënyra të tjera, në rite satanike ose mënyra rituale që janë të trashëguara ose të mësuara,” – u shpreh studiuesja.

Më të lexuarat