BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Lirohet nga burgu pas disa vitesh, ish i dënuari apel drejtuar të rinjve: Ka plot rrugë për të punuar dhe për t'u shkolluar, mos...

Lirohet nga burgu pas disa vitesh, ish i dënuari apel drejtuar të

Ka vijuar dalja e të burgosurve nga burgu i Peqinit, pas vënies në zbatim të Amnistisë Penale.

Një i burgosur, i dënuar me 4 vite burg, gjatë fjalës së tij pas lirimit, i ka bërë mesazh të rinjve që të qëndrojnë larg punëve jo të mira, pasi sipas tij, ka plot mundësi në ditët e sotme për t’u shkolluar e punuar.

Ai apeloi gjithashtu që të ketë më shumë drejtësi për të dënuarit, pasi sipas tij, në burgje ka edhe njerëz që vuajnë dënime për çështje të parëndësishme.

“Të kënaqur jemi, falenderojmë politikën shqiptare që mundësoi amnistinë dhe i lutemi të mos japin dënime të rënda për çështje… Pata dënim 4 vite. Të japin mundësira, të japin… Sepse ka edhe gabime, ka edhe të pafajshëm. Kemi parë aty, ka edhe njerëz që për hiç gjë dënohen. Mesazhi dihet për të rinjtë, që t’i japin një mundësi vetes, ka plot rrugë për të punuar, për t’u shkolluar”, tha i liruari nga burgu i Peqinit.