BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Aktualitet

Logopedia e njohur zbardh detajet për ngjarjen tronditëse: Njoh mjekun që abuzoi me të miturën me autizëm, nuk ishte student i mirë

Logopedia e njohur zbardh detajet për ngjarjen tronditëse: Njoh mjekun

Logopedia Gentjana Sinaj tha për “Goodmorning Albanians” se për trajtimin e fëmijëve që kanë nevojë për kujdes të veçantë janë disa specialistë që duhet të kenë koherencë me trajtimet.

“Sigurisht logopedi është shumë i rëndësishëm, pasi sigurisht spektri autik prek zhvillimin gjuhësor te fëmijët dhe patjetër luan një rol shumë të rëndësishëm,” – u shpreh ajo.

Logopedi, Iljasa Fazliu nga Gjilani ka abuzuar psikologjikisht në klinikën e tij një fëmijë 5-vjeçar të diagnostikuar me autizëm.

Sinaj tha se e njihte Fazliun që nga masteri dhe i kishte dhënë mësim. Sipas saj ai nuk kishte pasur shumë prezantime dhe nuk e përcaktonte dot sa student i mirë ishte, por nëse i referohej rezultatit të provimit final, Fazliu nuk ishte i tillë.

Gazeta Insajder sa siguruar audio ku mjeku dëgjohet duke ofenduar fëmijën teksa ajo po qan. Prej kohësh nëna e dërgonte vajzën e saj në qendrën logopedike.