BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

Marrëveshje bashkëpunimi midis Fakultetit të Ekonomisë dhe Kuvendit të Shqipërisë

Marrëveshje bashkëpunimi midis Fakultetit të Ekonomisë dhe

Ditën e Mërkurë, 29.05.2024 u nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit midis Fakultetit të Ekonomisë dhe Kuvendit të Shqipërisë. , Kryetarja e Kuvendit, Znj. Lindita Nikolla u prit nga Dekani i Fakultetit të Ekonomisë, Prof. Dr. Dhori Kule. Znj. Nikolla ishte e shoqëruar nga anëtarët e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, Z. Eduard Shalsi, Znj. Blerina Gjylameti dhe Znj. Eslenvera Zake. Në takim morën pjesë Zv. Rektori i Universitetit të Tiranës, Prof. Asoc. Dr. Bernard Dosti, anëtarë të dekanatit, pedagogë dhe studentë.

Dekani i Fakultetit të Ekonomisë, Prof. Dr. Dhori Kule theksoi se kjo iniciativë bashkëpunimi do të ndihmojë në përmirësimin dhe zhvillimin e politikave ekonomike të vendit. Ndër të tjera, ai shtoi se ky bashkëpunim do të hapë dyer të reja për projekte të përbashkëta që do të kontribuojnë në zhvillimin ekonomik të vendit.

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Znj. Lindita Nikolla e përshëndeti këtë bashkëpunim si një hap të rëndësishëm për forcimin e dialogut ndërmjet akademisë dhe politikës. Shtoi gjithashtu se ky bashkëpunim është shembull i mirë i asaj që mund të arrihet kur institucionet punojnë për të mirën e përbashkët.

Kjo marrëveshje krijon mundësinë për përfshirjen e studentëve dhe stafit akademik në aspektet e ndryshme të punës së Kuvendit të Shqipërisë, duke forcuar më tej lidhjet midis institucioneve arsimore dhe shtetërore.