BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Aktualitet

Masakra e Gërdecit, inxhinieri ushtarak lëshon deklaratën ‘tronditëse’: E ngritën pranë qendrave të banuara, shpërthyen 15 mijë predha, ja çfarë do kishte ndodhur

Masakra e Gërdecit, inxhinieri ushtarak lëshon deklaratën

15 mijë predha kanë shpërthyer në masakrën e Gërdecit më 15 mars të vitit 2008, që solli vdekjen e 26 personave dhe plagosjen e qindra të tjerëve. Kështu deklaroi inxhinieri ushtarak Memush Habili i ftuar në një program televiziv, duke nënvizuar se ishin shkelur të gjitha rregullat.

“Ka qenë një repart ushtarak ishin magazina tunele. Në mënyrë abuzive u ngrit si pikë për të çmontuar municionet e të gjitha llojeve që nga fishekët e thjeshtë e deri te munizonet e kalibrit të madh. Zakonisht këto pika ku demontohen kanë një disiplinë tepër të rreptë ashtu siç thashë për uzinat ushtarake. Difekti më i vogël atje i hedh në erë të gjithë ata që punojnë aty. Aty mungon disiplina.

Ishte shumë afër qendrave të banuara nuk lejohet. Ishin shkelur të gjitha kushtet normale që kërkohen për të kryer këtë operacion plus rregullave të tjera. Punonjësi që hyn brenda duhet të jetë i veshur me këpucë gome, rrugës kur lëvizin punonjësit dhe në vendet ku qëndrojnë bëhen disa tubo metalikë në mënyrë që të shkarkojnë ngarkesat metalike.  Pastaj nuk lejohet sasia e madhe, përdoren të programuara, të caktuara. Atje vetëm municione artilerie shpërthyen 15 mijë predha. Të kishte qenë në Tiranë do ishte zhdukur Tirana.”