BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Masakra me mbi 100 viktima në Moskë/ Eksperti i sigurisë zbardh prapaskenat: Ja çfarë e frikëson presidentin rus

Masakra me mbi 100 viktima në Moskë/ Eksperti i sigurisë zbardh

Sulmi terrorit në Moskë la të vdekur 143 persona. Eksperti Ilir Kulla në emisionin “Zonë e Lirë”, foli për këtë ngjarje të rëndë që tronditi Rusinë.

Ai shpjegoi se ende edhe sot e kësaj dite nuk është zbuluar se kush është grupi i komandës dhe i kontrollit, pra kush qëndron nga pas.

Gjithashtu ai shtoi se autoritet i frikësohen rritjes së grupeve terroriste në Moskë dhe se kjo e frikëson presidentin rus Vladimir Putin për shkak se mund ta dobësojnë.

“Aty ku ndodhet vendi, aty është unaza që del dhe shkon për letoni, Bjellorusisë dhe Ukrainë. Aty është një zonë me shumë trafik. Orari kur ka ndodhur ka qenë një orar që ka pasur një trafik shumë të madh. Në bazë ë dhënave operative që kam, ka qenë një grup komando që ka hyrë aty brenda dhe një grup që ka qenë 5-6 veta. Këta e mbyllin derën që të mos dalin njerëzit jashtë që qëllojnë. Armatimet që kanë janë armë lindore.  Aty vetëm 40 janë vrarë me armë zjarri, pjesa tjetër janë nga tymi zjarri e squfuri dhe i ka zënë poshtë. Është një akt terrorist jo nga ato ë grupeve terroriste që bën masakrën dhe shpërthen, por një njësi ushtarake që planifikuan edhe largimin. Pasi bënë masakrën ata ikën pas 22 minutash. Sot e kësaj dite që ne flasim, 1 mijë forca speciale të shërbimit sekret rus kanë shkuar në Taxhikistan dhe akoma nuk është zbuluar se kush është grupi i komandës dhe i kontrollit, pra kush qëndron nga pas. Tani për shkak të gjendjes jo të mirë në terren të ushtrisë Ukrainase ka ndryshuar strategjia e Perëndimit në raport me luftën në Rusi. Është krijuar një njësi e posaçme dhe që nuk janë në varësi të shtabit të përgjithshëm që bëjnë sulme brenda territorit të Rusisë. Pra janë grupe të vogla, dhe kjo është shumë e ngjashme në raport me atë që ka ndodhur”, tha ndër të tjera eksperti Kulla, duke shtuar: “Shërbimi sekret rus e lexon këtë në kuadrin e një strategjie që po mundohet të minojë besimin nga brenda të Rusisë.