BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

Megaoperacioni i SPAK/ "Kemi dhe dy personazhe të tjerë që...", gazetarja e njohur zbulon detajet: Nga metamorfoza pamë se si zyrtarë të lartë të policisë ishin përfshirë në bandat e krimit

Megaoperacioni i SPAK/ "Kemi dhe dy personazhe të tjerë

Gazetarja Aida Topalli e ftuar në një emision televiziv, foli për megaopreacionin e SPAK, ku u sekuestruan rreth 3 milionë euro dhe u lëshuan mbi 50 urdhër arreste.

Ajo tha se nga ky megaoperacion, që e quajti “Metamorfoza 3”, pamë se si zyrtarë të lartë të policisë ishin përfshirë në bandat e krimit.

“Kjo është ‘Metamorfoza 3’ për mua. Pamë se si zyrtare të lartë të policisë, si Oltion Bistiri ishte i përfshirë dhe bashkëpunonte me Pëllumb Gjokën. Kemi parë shefin e krimeve të Shkodrës se si jepte informacion. Gjë e që pame edhe në këtë operacion, Klodian Shahini që bashkëpunon me Reçin. Kemi dhe dy personazhe të tjerë, ish-efektivë të RENEA-s. Shihet se si Morina me Bamin kultivonin drogë në Fushë Krujë.

Si mund një prokurori e posaçme të japë informacione se ka nën hetim një person të caktuar. Nga Tims rezultonin se dy ish-zyrtarë të policisë së shkarkuar ndodhen në territorin shqiptar.”, tha ajo.