BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

Mes lotësh dhe trëndafilave, i jepet lamtumira e fundit 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut

Mes lotësh dhe trëndafilave, i jepet lamtumira e fundit

Me trëndafila në duar, me lot në sy dhe me kokë të ulur, sot në mëngjes shokët e klasës, prindërit dhe qytetarët, kanë pritur në radhë para shkollës “Johan Heinrik Pestalozzi” në Qendrën e Shkupit për të shkruar lamtumirën e fundit në librin e zisë që u hap për të nderuar Vanjën. Bashkëmoshataret shkruanin fjalët e fundit në librin e ngushëllimeve për shoqen e tyre të shkollës Vanjën.

Mes lotësh dhe trëndafilave, i jepet lamtumira e fundit

Në atë kënd të hyrjes së shkollës fillore ku ajo mësonte qëndronte edhe fotografia me shirit të zi e 14 vjeçarës Vanja Gjorcevska. E oborrin e shkollës e kishte mbuluar heshtja.

“Në oborrin e shkollës fillore “Pestalloci” të Komunës Qendër sot mbizotëron heshtja pasi në hyrje të kësaj shkolle është vendosur fotografia e tash më të ndjerës 14 vjeçares Vanja Gjorçevska dhe është vendosur po ashtu edhe libri në të cilin nxënësit, bashkëmoshatarë, prindër por edhe mësues të kësaj shkolle të shkruajnë porosi ngushëllimi në këtë libër për tash më të ndjerën Vanja Gjorçevska”, raporton Avni Tahiri, gazetar.

“E paimagjinueshme një ngjarje e tillë, unë këtu kam pasur katër mbesa dhe të gjitha janë ishin të arsimuara mirë dhe një gjë e tillë deri tani nuk ka ndodhur. Po nënshkrova por lule nuk kisha dhe shkova bleva lule për mbesën time, njëra e kishte shoqe. Mësueset i mësuan që ka njerëz që duhet respektuar por nuk i mësuan se ka edhe njerëz monstra dhe jo njerëz, atë duhet tua mësojnë”, u shpreh një qytetare.

“E njihja babanë saj, ai monstër u rrit këtu, prindërit e tij ishin krenarë për të, për atë monstër. Krenoheshin me të por ai ishte mafioz ndërtimi”, tha një tjetër qytetare.

“Në mëngjes ishin organizuar mësuesit, i pritnin në orën e parë, ne kishim edukatë fizike orën e parë, mësuesja i mori dhe thanë se sot do të flasin gjithë ditën për këtë pra gjithë ditën pres. Cila është porosia që dërgoni nga këtu? Të vetëdijesohemi në të rriturit se si i edukojmë fëmijët dhe çfarë bëjmë me ta, duhet të flasim me ta e ne të vendosim gishtin në kokë se çfarë bëjmë ne për ta dhe sigurinë e tyre”, deklaroi një qytetare.

Mes lotësh dhe trëndafilave, i jepet lamtumira e fundit

Më të lexuarat