BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

“Misteri i vrasjes së 14-vjeçares”, analisti i njohur zbardh detaje tronditëse: E ekzekutuan pa kërkuar ende paratë

“Misteri i vrasjes së 14-vjeçares”, analisti i njohur

Analisti Xhelal Neziri, ishte këtë të martë i ftuar në një emision televiziv ku foli për ngjarjen e cila tronditi Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për ngjarjen ku u rrëmbye e më pas u vra vajza 14-vjeçare, e gjithashtu u vra pasi u grabit nga të njëjtët persona, i moshuari 74-vjeçar.

Sipas Nezirit vrasja e 14-vjeçares është një mister, pasi nuk ka një shpjegim logjik se përse rrëmbyesit e vranë pa kërkuar ende shumën e parave, për të cilën e kanë rrëmbyer. Gjithashtu ai tha se babai i vajzës, ka mohuar të ketë pjesë në gjithë këtë ngjarje.

“Të tre dëshmitarët thanë se ishte babai i vajzës, i cili është i divorcuar nga nëna e vajzës, ai që ka qenë pjesë e një tentimi për të zhvatur nënën e vajzës, e cila vetëm disa ditë më parë kishte shitur një apartament në Shkup dhe qëllimi i tyre ishte që nëpërmjet këtij rrëmbimi të detyrojë të paguaj atë shumë parash.

“Por ky është versioni zyrtar, por nuk qartëson deri në fund motivin e vrasjes së vajzës. Nuk ka ndonjë shpjegim logjik se përse është marrë gjithë ky aksion që ka rezultuar në vrasjen e vajzës. Është i palogjikshëm sepse rrëmbimi ka ndodhur në orën 8:00 ndërsa vrasja në orën 10:00 të së njëjtës ditë. Nuk është kërkuar as shuma e parave për lirimin e saj. Të dyshuarit kanë thënë se e kanë vrarë vajzën kur u doli situata nga kontrolli, pasi nëna e vajzës ka publikuar në rrjetet sociale, se vajza nuk ishte në shkollë dhe kishte humbur.

Por Vajza është vrarë para publikimit nga ana e nenës, i cili ka ndodhur në orën 12:00. nuk ka ndonjë informacion zyrtar. Dyshohet se kur është rrëmbyer vajza nga dalja e shtëpisë së saj është futur në një thes që përdoret për fjetje në kamping, dyshohet se ajo s’ka mundur të marrë frymë, ndaj kur kanë mbërritur në vendin ku mendonin se do e mbanin peng, ajo mund të ketë qenë e vdekur”,-tha analisti.