BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Aktualitet

Moti me diell mbush Sarandën me turistë, rritja e temperaturave favorizon nisjen e plazhit

Moti me diell mbush Sarandën me turistë, rritja e temperaturave

Si duket temparaturat e larta po ‘sjellin’ verën para në kohë duke bërë kështu që plazhet shqiptare të mbushen plotë me turistë të huaj.

Dita e parë e prillit e ka gjetur Sarandën me temperatura, që shënuan deri në 25 gradë celsius.

Në qytetin e 300 ditëve diell të parët turist të huaj që kanë mbërritur, për ta vizituar kanë përfituat nga temperaturat e larta për të notuar.

“Jam nga Norvegjia, ky patjetër është mot vere. Po, notova ishte shume bukur, uji ishte i mirë. Është bukur këtu, nuk e prisja të ishte kaq këndshëm, është vetëm fillimi i prillit por këndshëm, më pëlqen”,-tha turistja.

Kjo e re e mbërritur nga New Yorku në Sarandë, thotë se çdo ditë të pushimeve , po noton edhe pse uji është paska i ftohtë.

“Është e mrekullueshme, kemi 1 orë e gjysmë që jemi këtu në plazh për të notuar. Uji është i ftohtë, por në mënyrën më të mirë për tu freskuar. Është një vend i mirë për të kaluar kohën. Është bukur sepse është në qendër të aktivitetit të qytetit.”

Të tjerë të huaj që nuk guxojnë te notojnë sërish kalojnë kohën familjare pranë detit, për të shijuar ato që ata i quajnë ditë me temperatura vere.

“Tre ditët e fundit po ndihen sikur është fillimi i verës, është shumë këndshëm. Mendoj se është ftohtë (uji) por shoh disa njerëz që notojnë. Më pëlqen Shqipëria, më pëlqen natyra, moti këtu në Sarandë dhe Ksamil, ka shumë vende ku mund te shkosh”.

Saranda mbetet një nga qytetet më të vizituara për pushimet e verës, e njëkohësisht me temperatura shumë të larta që favorizojnë ardhjen e pushuesve.