BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

Ndërroi jetë në një kantier ndërtimi, zbardhen dëshmitë e para nga të pranishmit në vendin e ngjarjes ku vdiq shqiptari

Ndërroi jetë në një kantier ndërtimi, zbardhen

Bashkim Bytyqi, 42-vjeçar, humbi jetën pasi ra nga skela teksa po punonte në një kompleks ndërtimi në Itali. Lidhur me këtë, ka folur një dëshmitar, i cili ka thënë se ai bashkë me një punëtor tjetër tentuan t’i ndalin në ndihmë tashmë të ndjerit.

Ai në një prononcim për mediumin Italian ‘Italy 24 News’ ka thënë se tashmë i ndjeri ishte duke bërë foto me telefonin e tij nga skela.

“Po, po rregullonim – tha njëri prej tyre – dhe pastaj erdhi Bashkimi. Jemi miq dhe më kërkoi para për të bërë pazar. Pas kësaj ai u ngjit në skela dhe ndoshta bëri disa foto me celularin e tij. Unë dhe kolegu tjetër ishim përballë njëri-tjetrit dhe befas dëgjuam një goditje. Bashkimi u rrëzua dhe sapo u afruam për ta ndihmuar, ai pushoi së marrë frymë”, citohet të ketë thënë ai.

Sipas mediumit Italian, i ndjeri kishte punuar për kompaninë e ndërtimit ‘Gimmy Edil’, në pronësi të Vegim Thaçit.

Punëtorë të tjerë nga Kosova, bashkëbisedues, kanë thënë se Bytyqi kishte mbërritur në Olbia të Italisë para një viti.