BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Në kërkim të rrugës prej 30-vitesh, aksi Dukagjin-Shkodër "lapidar" i përkujtimit të dhjetëra viktimave

Në kërkim të rrugës prej 30-vitesh, aksi

Propagandës dhe fasadës për "punë të mira" tashmë u ka "dalë nami" në Shkodër, ku kryebashkiaku Benet Beci shpesh ka reklamuar "investimet", pa i shpëtuar as punimet për rrugën e Dukagjinit, ku cilësia është jashtë çdo standardi, ndërkohë që infrastruktura rrugore është një kërkesë e banorëve të zonave përrreth që prej 30 vitesh.

Banorët e zonës janë shprehur të shqetësuar për gjerësinë e rrugës, muret mbajtëse dhe mbrojtëse dhe veprat e tjera, duke thënë se paraqitet rrezik edhe për drejtuesit e automjeteve.

Këshilltarja demokrate e Bashkisë Shkodër, Eliona Kodra Shkreli nga një takim "kokë më kokë" me banorët, tregoi se realizimi i punimeve ka kaluar afatet e përcaktuara, ku sipas saj nuk është e nevojshme të jesh ekspert për të kuptuar se cilësia e punimeve është larg standardeve.

Kujtojmë se në rrugën e Dukagjinit janë shënuar me dhjetëra viktima, si pasojë e aksidenteve fatale, ndërsa vetëm pak muaj më parë një punëtor humbi jetën teksa punonte në këtë rrugë.