BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

“Në Kosovë kërkon të hapë luftë”/ Analisti i njohur bën paralajmërimin e frikshëm: Shqipëria është në shënjestër të...

“Në Kosovë kërkon të hapë luftë”/

Analisti Preç Zogaj është shprehur se Rusia historikisht është përpjekur të ndikojë në Shqipëri dhe të dëmtojë vendin tonë.

Komentet Zogaj i bëri në një emision televiziv pas sondazhit të publikuar nga “Barometri” për vendet mike dhe armike të Shqipërisë.

Ai shtoi se tani Rusia kërkon të dëmtojë Kosovën, duke u përpjekur të krijojë një front lufte atje, përmes Serbisë.

“Shqipëria ka qenë në shënjestër të luftës hibride që zhvillon Rusia në të gjithë Ballkanin, për të diskredituar NATO-n. Në Shqipëri ne kemi pasur raporte nga agjenci që flasin për media të financuara nga Rusia.

Përpjekje janë bërë, por nuk ka pasur rezultat. Rusia e ka në shënjestër Shqipërinë. Shumë ngjarje që ndodhin në Shqipëri përkojnë me atë që synon politika ruse, por kjo ka ndryshuar pak pas luftës në Ukrainë. Por tani bën përpjekje në Kosovë, për të hapur një front të dytë lufte atje.

Është komplekse marrëdhënia me Rusinë, rusët si popull sjellin atë natyrën me letërsinë ruse dhe artin rus. Por janë një shtet ekpancionist që Shqipërisë i kanë bër dëme të mëdha dhe do i bënin sërish nëse do u jepej mundësia. Qoftë bashkëpunimin me Rusinë dhe Kinën nuk i kanë zgjedhur popujt aleancat, por politika, për interesa të caktuara”, u shpreh Zogaj.

Më të lexuarat