BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

“Në nëntor nis lufta mes Kosovës dhe Serbisë”/ Konspiracionisti i njohur bën paralajmërimin e frikshëm: Beteja finale do jetë fatale, bomba nukleare…

“Në nëntor nis lufta mes Kosovës dhe Serbisë”/

Më 29 qershor, konspiracionisti Arianit Sllamniku parashikoi luftë në Kosovë, duke u bazuar në një episod të serialit “The Simpson”.

Fatkeqësisht, parashikimi i “Vjeshtës Kosovare” doli i vërtetë më 24 shtator, kur 30 persona të armatosur sulmuan policinë e Kosovës.

Megjithatë, duke folur sot në “Shqipëria LIVE”, Sllamniku deklaroi se “vjeshta kosovare” nuk ishte ngjarja e 24 shtatorit, duke e cilësuar atë thjesht si një parapërgatitje. Ai tha se një përplasje më e rëndë do ndodhë në muajin nëntor dhe do jetë “beteja finale”.

Kjo vjeshtë kosovare nuk ka ndodhur. Ngjarja në Banjskë ka qenë vetëm parapërgatitje, për përballjen finale. Ka qenë një operacion specuial sepse dhe terroristët kishin ardhur me shumë armatime, të cilat në fund i lanë pas, gjë që nuk ndodh me kriminelët e zakonshëm.

Këto janë gjëra analizash, intuitash, janë preukopim i ngjarjeve që po ndodhin. Postimin e kam bërë që në korrik. Unë kam informacione të vogla, por unë ua jap të sakta. Jam qytetar i zakohsëm që analizoj ngjarje.

Konflikti ushtarak pritet të nisë në muajin nëntor të këtij viti. Turqia ka mobilizuar shumë ushtrinë e Kosovës dhe kjo ka ngjallur frikë tek Serbia. Kemi armatim dhe bomba nukleare, falë mbështetjes së Turqisë. Në nëntor, do jetë përplasja finale mes dy vendeve dhe do jetë fatale për Serbinë. Përgatitjet janë duke u kryer, nëse nuk do ishim të përgatitur, ngjarja në Banjskë do ishte fatale”– tha ai.