BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Aktualitet

“Në Shijak vëzhgonin një nga personazhet e fortë të krimit”/ Elton Qyno zbardh detaje të reja nga arrestimi i vëllezërve Beqiraj: Bashkëpunëtorë të prokurorisë në këmbim të mbrojtës së jetës e familjes së tyre

“Në Shijak vëzhgonin një nga personazhet e fortë

I ftuar në një intervistë televizive, gazetari Elton Qyno ka zbardhur detaje të reja nga arrestimi i vëllezërve Beqiraj të cilët punon si vrasës me pagesë dhe nga rrëmbimi i njërit prej tyre.

Ai tha se pas rrëmbimit është vënë policia në ndjekje dhe autorët e kanë braktisur makinë bashkë me pengun brenda.

Ai shtoi se më pas dy vëllezërit janë shoqëruar në polici dhe aty kanë kërkuar mbrojtjes së jetës së tyre dhe familjarëve të tyre.

Qyno: Vëllezërit Beqiraj janë goditur kur kanë qenë mbi një motor në Shijak. Për shkak se situata është raportuar në fillim. Drejtuesit e makinës kanë shkëmbyer fjalë dhe janë konfliktuar me vëllezërit, ndërsa një nga vëllezërit është marrë me makinë dhe është larguar, pikërisht është kuptuar se ka qenë një ngjarje kriminale dhe jo një aksident. Patrulla i është vënë pas makinës dhe ka njoftuar policinë e Durrësit për ta rrethuar automjetin. Mjeti është braktisur nga autorët dhe pengu Beqiraj është lënë i lirë. Vëllezërit janë shoqëruar në polici dhe janë marrë në pyetje dhe ata kanë shprehur vullnetit për të bashkëpunuar për një sërë krimesh. Ata kanë kërkuar që tu garantohet jeta e tyre dhe familjarëve të tyre.

Policia dhe prokuroria kanë filluar hetimet dhe ka rezultuar se në banesën në Rrumit të Shijakut është bërë një kontroll nga RENEA dhe është ndërhyrë në të tria qarqet sepse ka pasur frikë se mund të reagohet ndaj policisë. Dëshmia e tyre ka konfirmuar disa ngjarje kriminale të ndodhura deri më sot.

Qyno shtoi se në fakt dy vëllezërit nuk ishin për një xhiro në Shijak, por ishin aty për të vëzhguar një nga personazhet e botës së krimit, Rrumi i Shijakut.

Qyno: Policia e ka pasur të vështirë zbardhjen e ngjarjes. Ka pasur një hetim edhe persona të tjerë për konfliktet që ka pasur Erion Çela. Erion Çela ishte një e person i dënuar jashtë vendit dhe policia ka qenë duke hetuar aktivitetin e tij në fushën  e Drogës. Ndërkohë që vëllezërit Beqiraj janë shprehur se kanë gabuar në vrasjen e tij, pasi fokusi ka qenë Geron Hasanbelliu. Në fakt dy vëllezërit nuk ishin për një xhiro në Shijak, por ishin aty për të vëzhguar një nga personazhet e botës së krimit, Rrumi i Shijakut. Lëvizjet e tyre i kanë bërë përshtypje edhe atyre që janë garant të Rrumit të Shijakut dhe palët kanë ndjekur njëra-tjetrën.

 

Më të lexuarat