BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Aktualitet

Nën monitorim prej disa kohësh, bien në prangat e autoriteteve spanjolle 2 shqiptarë

Nën monitorim prej disa kohësh, bien në prangat e autoriteteve

Një aksion i nisur nga një patrullë në shërbimin e parandalimit dhe sigurisë që i përket Postës kryesore të Gardës Civile të Vícar vuri re se në një shtëpi gjendeshin disa persona që kryejnë ambalazhimin e sythave të marijuanës. Gjatë vëzhgimit, personeli i Gardës Civile vëzhgoi lëvizjen e personave dhe automjeteve të ndryshme.

Dy orë pas fillimit të operacionit, patrulla të ndryshme përgjuan dy automjete në dalje të shtëpisë, me dyshimin se njëra prej tyre mund të përdorej për transportin e lëndës narkotike, duke dhënë rezultat pozitiv kur pas identifikimit të personave dhe këqyrjes së mjeteve, u konstatua se e dyta ishte e ngarkuar plotësisht me sytha marijuane, të ambalazhuar në vakum dhe etiketuar. Lidhur me rastin mësohet se u arrestuan dy persona me kombësi shqiptare.

Pas marrjes së autorizimit gjyqësor përkatës, personeli i Gardës Civile përgjegjës për hetimin kreu kontrollin e banesës, ku gjeti paketime të shumta me etiketa të ndryshme, disa kuti çanta të reja, dy makina ambalazhimi me vakum, një peshore dixhitale etj, të cilat zakonisht përdoren për zhvillimin e kultivimit të marijuanës në ambiente të mbyllura. Përveç afro 170 thasëve me sytha të ambalazhuar, rreth 180 kg, në mjetin e kapur më parë është gjetur edhe një makineri ambalazhimi dhe produkte të ndryshme dezinfektimi.