BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Aktualitet

"Nga e marta dhe në vijim do...", meteorologu Hakil Osmani tregon si do të paraqitet moti javën e ardhshme

"Nga e marta dhe në vijim do...", meteorologu Hakil Osmani tregon

Meterologu Hakil Osmani zbuluar se si do të jetë moti për javën e ardhshme.

I ftuar në një studio televizive, ai ka treguar se dita e hënë do të ketë intervale me kthjellime, ndërsa dita e martë dhe në vijim do të ketë reshjet të dëborës.

“Gjatë këtyre ditëve deri të enjten pritet që të kemi prezente reshjet e dëborës. Kjo vjen si pasojë e temperaturave që janë nën 0 Gradë Celcius. Që do të thotë temperaturat në orët e para të mëngjesit, më shumë i ngjajnë dimrit se sa pranverës.

Në fakt për sa i përket ditës së hënë kemi një rritje të lehtë me një gradë Celcius. Ultësirat perëndimore si Durrësi, Gjirokastra, Shkodra do të kenë rritje të lehtë të temperaturave të ajërit, por do të kemi dhe përmirësim të kushteve të motit.

Pritet që nga dita e martë dhe në vijim të kemi sërish rishfaqje të flokëve të dëborës”.

Sipas Osmanit, era nga ana tjetër në vijën bregdetare do të jetë problematike, duke pritur që të kemi herës pas here problematikat e përkohshme për sa i përket trafikut detar.

“Për sa i përket reshjeve të dëborës nuk pritet që të kemi zgjerim të hartës, pasi temperaturat e ajërit do të mbeten të izoluara. Pra, pritet që reshjet e dëborës të mbeten të fokusuara në këto zona ku dhe janë të fokusuara”.

Ndërkohë, ditët e fundit të muajit prill parashikohen të mbeten me mot të paqendrueshëm. Herë pas here pritet të kemi prezente reshjet e shiut. Pritet të kemi rritje të temperaturave të ajrit.

Më të lexuarat