BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Nga zonat malore në veri deri në juglindje, ja si paraqitet situata me reshjet e borës

Nga zonat malore në veri deri në juglindje, ja si paraqitet situata me

Moti i keq me reshje bore dhe reshje intensive shiu ka përfshirë vendin  gjatë së dielës.

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se në zonat veriore të vendit, ka pasur prezencë të dëborës. Reshjet më intensive  janë regjistruar në akset: Bogë-Theth, Pukë-Fushë-Arrëz-Qafë-Mali. Ndërsa mjetet borëpastruese janë në terren dhe po punojnë për pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës. Qarkullimi ndërkohë vijon pa probleme.

Reshje dëbore me intesitet ka pasur edhe në qytetin e Peshkopisë. Temperaturat janë ulur në vlerat 0°celsius. Në zonat malore mbi 700 metra, trashësia e borës ka arritur  mbi 5 cm borë. Në baypasin e Murrizit dhe në aksin Peshkopi – Kukës, ka rreth 5 cm, por nuk ka probleme në qarkullimin e mjeteve.

Reshje te dendura dëbore në zonat malore të Shkodrës. Në aksin Boge – Qafe T’thore – Theth borëpastrueset po punojnë për te mbajtur hapur aksin. Rekomandohet qarkullimi me mjete te larta dhe me goma dimërore.

Edhe në Librazhd ka pasur reshje bore në lartësitë mbi 1000 metra. Fushë Studa, ka filluar të zbardhet.

Ndërkohë në Vlorë, reshjet e shumta te shiut kanë bllokuar  disa akse rrugore. Qarkullimi  është vështirësuar nga prania e ujit ne lagjen ‘Rilindja’.

Moti parashikohet të përmirësohet gjatë së hënës por reshjet parashikohet të rikthehen përsëri gjatë së martës. Muaji prill parashikohet që të mbyllet me kushte të paqëndrueshme meteorologjike.