BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Ngacmimet seksuale në punë, ekspertja zbulon skandalin: Kemi denoncuar një rast në vitin 2019 në Prokurori dhe nuk kemi marrë ende zgjidhje

Ngacmimet seksuale në punë, ekspertja zbulon skandalin: Kemi

Duke trajtuar ngacmimet seksuale në vendin e punës, Drejtoreshe e Qendrës “Aleanca Gjinore për Zhvillim”, Mirela Arqimandriti në një studio televizive tregoi rastin e një vajze e cila ka denoncuar një burrë për ngacmim seksual në punë në vitin 2019 dhe rasti sipas saj nuk ka marrë ende zgjidhje.

“Unë jam dëshmitare e një vajze që është ngacmuar seksualisht dhe një historie të trajtuar edhe në media, pasi organizata jonë e ka ndjekur. Shifrat që sillni tani tregojnë se janë më të larta, çka do të thotë se janë rritur denoncimet. Kjo vajza e ka raportuar rastin në Prokurori dhe ne e kemi ndjekur rastin me një avokate. Rasti është denoncuar në vitin 2019 dhe akoma dhe sot është i pazgjidhur megjithëse kemi arritur disa fitore të vogla.

Komisioneri kundër diskriminimit, e ka njohur si rast. Nuk është ndëshkuar ky ngacmues seksual në vendin e punës së vajzës sepse kuadri ligjor është akoma i pa rregulluar siç duhet. Personi që ngacmohet seksualisht duhet të mbledhë mjaft evidenca të forta që të mund të përballet në gjykatë. Deri para pak kohësh, barra e provës i përkiste personit që denonconte. Kjo është rregulluar por ende jo siç quhet”, theksoi ajo.