BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

Ngjarja makabër në Durrës/ Kush e shkrepi armën që vrau Pëllumb Metën? Hygerta dërgohet në poligon qitjeje, ja analizat që do i japin fund misterit

Ngjarja makabër në Durrës/ Kush e shkrepi armën që vrau

Vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes makabre në Durrës, ku tre fëmijët janë të dyshuar për vrasjen e babait të tyre, Pëllumb Metës.

Mësohet se janë testuar aftësitë e të dyshuarve për përdorimin e armës, që do i japë fund dilemës se kush e shkrepi këmbëzën. Gazetarja Dorjana Bezat thotë se janë një sërë analizash, provash dhe hetimesh, të cilat do të japin përgjigje shteruese për vrasësin e babait.

“Hygerta tregoi një skenë që e kishte vrarë brenda kasolles. Skenari ishte për të dëshmuar sikur vrasja kishte ndodhur brenda kasolles. Një vlerësim balistik do të kryhet,. Policia do bëjë eksperiment të predhë, gjurmëve që janë në vendin e ngjarjes. Trajektoret që plumbat kanë ndjekur në trupën e viktimës. Do të zbulohet lartësia që ka pasur gjuajtësi, pozicioni që ka pasur, përfshi edhe rakordimin e dëshmive. Detajet do të koordinohen për t’i dhënë përgjigje shteruese se kush ishte personi që i shkrepi pistoletën. Bashkëpunëtor kanë pasur edhe vëllanë e vogël, pavarësisht se në momentin që ka ndodhur ngjarja. Edhe e ëma ka qenë jashtë banesës, por kanë qenë të përfshirë, pasi asistuan në zhdukjen e kufomës”-tha Bezat në Top News.

Pavarësisht se skema duket e qartë, mbetet mister arsyeja. Grupi hetimor po punon për të zbardhur se çfarë fshihte kjo familja.

Më të lexuarat