BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Ngriti pretendime mbi policinë se u përplas nga një automjet dhe nuk u morën masa, reagojnë blutë e Elbasanit: Vuan nga shëndeti mendor, ka folur në gjendje të...

Ngriti pretendime mbi policinë se u përplas nga një automjet dhe

Drejtoria e Policisë së Elbasanit ka reaguar pas një videoje ku një person pretendon se është përplasur nga një makinë dhe se Policia nuk ka bërë punën. Sipas reagimit mësohet se personi me inicialet S.D ka probleme të shëndetit mendor dhe se pretendimin e ka ngritur në gjendje të dehur dhe moskonsumimit të ilaçeve.

Gjithashtu ndaj punonjësit të Policisë së Elbasanit është marrë masë disiplinore pasi ka folur me zë të lartë dhe në mënyrë jo etike.

Njoftimi i Policisë:

Reagim i Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan

Në lidhje me një video të publikuar, nëpërmjet së cilës shtetasi S. D. pretendon se është përplasur nga një automjet dhe se Policia nuk ka kryer veprimet procedurale për këtë rast, ju sqarojmë se:

Rreth orës 20:55, të datës 17.04.2024, është marrë njoftim se në spitalin e Gramshit ka shkuar shtetasi S. D., i cili pretendonte se ishte përplasur nga një automjet. Në zbatim të procedurës standarde të punës, shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në spital, për të sqaruar rrethanat e rastit.

Nga verifikimet dhe komunikimi me mjekun që kishte ndjekur shtetasin S. D., rezultoi se shtetasi S. D. nuk kishte asnjë dëmtim në trup, vuante nga probleme të shëndetit mendor (i kartelizuar) dhe se e kishte ngritur këtë pretendim, në gjendje të dehur dhe të rënduar psikologjike për shkak të moskonsumimit të ilaçeve të rekomanduara nga mjeku.

Ndërkaq, nisur nga pamjet, ka filluar ecuria disiplinore për punonjësin e Policisë inspektor M. M., për shkelje të pikës 5 të nenit 200 të rregullores së Policisë së Shtetit, konkretisht: "Punonjësi i Policisë flet me zë të lartë apo komunikon në mënyrë jo etike".