BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Aktualitet

"Nuk i jap dot përgjigje", ngjarja e rëndë në Durrës ku fëmijët ekzekutuan babanë, Fevziu tregon shkakun: Ka një keqkuptim të madh ku...

"Nuk i jap dot përgjigje", ngjarja e rëndë në

Gazetari Blendi Fevziu, i ftuar në një emision televiziv, duke komentuar për ngjarjen e rëndë që tronditi opinion publik ku babai u vra dhe gropos nga fëmijët e tij u shpreh se nuk jep dot një përgjigje sepse sa herë që e dëgjon ndryshon mendim.

Ai tha se ka një keqkuptim të madh mes fëmijëve dhe prindërve, ndërsa theksoi se një problem i madh është fakti se shumica e personave me probleme mendore dërgohen të jetojnë në fshat për ti mbajtur të izoluar nga qyteti.

"Kur kam dëgjuar ngjarjen kisha mendim ndryshe, pas dëshmive ndryshova sërish mendim, është një çështje që unë nuk i jap dot përgjigje se çfarë ka ndodhur kam ndryshuar shumë here mendim. Ka një keqkuptim të madh mes fëmijëve dhe prindërve.

Ne mund të kemi pasur një fëmijëri të vështirë por sot mundohesh që fëmijëve tuaj t’ja lehtësosh jetën disi, ndryshe nga prindi juaj që ju la të përballeni me dallgët e jetës, por a janë këto pritshmëritë e fëmijëve dhe këtu është ai keqkuptimi mes fëmijëve dhe prindit. Po krijohet një keqkuptim i madh dhe rrjetet sociale kanë një ndikim të madh.

Nuk e di nëse ishte autoritar dhe i dhunshëm në shtëpi, por ajo që di të them është se pas pandemisë nga udhëtimet e mia kam pasur shumë takime me persona me probleme të shëndetit mendor dhe më është thënë se familjet i çojnë në fshat sepse i vjen turp ti mbaj në qytet. I mbyllin në fshat, i izolojnë që mos ti kenë nëpër këmbë.

Ky është një problem i tmerrshëm në Shqipëri dhe kam frikë se janë shumë të tillë. Shoh se shkallëzimi i reagimit të njerëzve tregon shenja të dukshme të shëndetit mendor.", tha Fevziu.